Olej z czarnuszki jest uznawany za jeden z najzdrowszych produktów pochodzenia naturalnego. Zawiera składniki, które są rzadko spotykane w przyrodzie, a do tego wykazują działanie lecznicze. W oleju z czarnuszki kryją się bowiem między innymi:

  • kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6 i omega-9
  • beta-karoten
  • biotyna
  • alkaloidy
  • garbniki
  • tymochinon
  • kwas eikozadienowy
  • witamina E.

Aby czerpać korzyści z tych właściwości, trzeba wybrać produkt wysokiej jakości. W sklepach znajdziemy wiele olejów spożywczych, jednak tylko nieliczne mają właściwości prozdrowotne. Pozostałe z reguły zawierają w składzie chemiczne składniki i konserwanty.

W takim razie, jaki olej z czarnuszki wybrać? Warto kierować się pochodzeniem produktu. Olej wytwarzany z nasion czarnuszki pozyskiwanych z naszych rodzimych terenów jest najlepszym rozwiązaniem. Bowiem czysta gleba, której zapewniono optymalne warunki wodno-powietrzne, to doskonały grunt dla roślin oleistych. Jeśli rolnicy dodatkowo dbają, by podczas wzrostu rośliny nie były sztucznie dosuszane, powstały olej będzie całkowicie naturalny, a co za tym idzie – zdrowszy i smaczniejszy.

Należy jeszcze wspomnieć, że dobry olej z czarnuszki jest nierafinowany, niefiltrowany i tłoczony wyłącznie na zimno. Jeśli w trakcie obróbki producent stara się, by surowiec zachował taką samą formę, jaką miał w komórkach roślinnych, olej będzie posiadał mnóstwo cennych właściwości. Wysokie stężenie olejku eterycznego w oleju z czarnuszki gwarantuje, że produkt zachowa swój intensywny smak. Jego ziołowo-korzenny aromat zachwyci nawet wytrawnych smakoszy, sprawiając, że chętnie będą dodawać go do ulubionych potraw. Właśnie dlatego producent powinien zadbać nawet o najmniejsze szczegóły.

Przeczytaj tutaj o właściwościach czarnuszki.

Oleje z czarnuszki – gdzie można je kupić?

Czarnuszka niewątpliwie zaskakuje bogactwem składników odżywczych, jakie zawiera. Z tego względu cieszy się sporym zainteresowaniem. Jednak wysokiej jakości olej z czarnuszki można kupić tylko w wybranych punktach. Osoby, które mają znajomego rolnika zajmującego się produkcją oleju z czarnuszki, raczej należą do mniejszości. Na szczęście dzięki dostępowi do sieci każdy może nabyć ten naturalny produkt, nie wychodząc nawet z domu. Wystarczy tylko korzystać ze stron sprawdzonych producentów. Ale po czym poznać, że na danej witrynie znajdziemy naprawdę dobre oleje? Przede wszystkim po jej zawartości. Jeśli producent rolny szczyci się tym, że korzysta wyłącznie z własnych upraw, a do tego posiada odpowiednie certyfikaty, można śmiało zdecydować się na jego usługi.

Szczególnie zachęcamy do zakupu oleju z czarnuszki z naszego gospodarstwa. Słyniemy z zamiłowania do tradycji. Korzystamy tylko z własnych pól uprawnych, na których wartością nadrzędną jest naturalność. Dzięki temu otrzymujesz jakościowy produkt, którego możesz na co dzień używać w swojej kuchni. Nie tylko urozmaici on smak serwowanych przez Ciebie dań, ale również sprawi, że zyskają wiele składników odżywczych, które pozytywnie działają na organizm

Poza olejem, możesz też kupić u nas nasiona czarnuszki, które świetnie wpływają na organizm.