Zaloguj się / Utwórz konto
515 277 717

Zastosowania naturalnych olejów kosmetycznych w pielęgnacji skóry i włosów

image

Naturalne oleje roślinne są zbliżone składem chemicznym do warstwy tłuszczowej naszej skóry. Dzięki temu są bardzo dobrze przyswajalne i mogą przenikać w głąb skóry, dostarczając jej niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i witamin  rozpuszczalnych w  tłuszczach.  Oleje naturalne mogą być stosowane do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, cery i skóry całego ciała pod warunkiem, że zostaną odpowiednio dobrane.

image

Podział olejów

· Oleje schnące to oleje o bardzo lekkiej konsystencji, które szybko się wchłaniają, są one najlepszym rozwiązaniem w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej.
· Oleje półschnące mają dość lekką konsystencję, dobrze się wchłaniają, a na skórze nie pozostaje tłusta, oleista powłoka. Najlepiej sprawdzają się w pielęgnacji cery mieszanej i normalnej
· Oleje nieschnące to najlepsze oleje do cery suchej. Są to oleje o dość gęstej konsystencji, które mogą długo się wchłaniać. Ale to właśnie takie oleje zapewniają suchej skórze wymagany poziom nawilżenia. Oleje nieschnące dobrze sprawdzają się też w pielęgnacji cery dojrzałej.

Poza podziałem na oleje schnące, półschnące i nieschnące, przy doborze odpowiedniego konieczne jest również zwrócenie uwagi na ich KOMEDOGENNOŚĆ (skłonność do zapychania porów skóry), zwłaszcza w przypadku cer tłustych i problematycznych ze skłonnością do zapychania.

Klasyfikacja typów włosów

· Włosy niskoporowate są z reguły bardzo gładkie, śliskie i proste. Niechętnie poddają się zabiegom stylizacji, mogą być też trudne w koloryzacji, długo schną i są odporne na zniszczenia. Włosy niskoporowate charakteryzują się tym, że ich łuski ściśle do siebie przylegają, są gładko i równomiernie ułożone oraz domknięte.
· Włosy średnioporowate to typ włosów, który łączy w sobie cechy włosów nisko i wysokoporowatych. Włosy średnioporowate mogą być lekko falowane lub zupełnie proste, ale dobrze poddają się zabiegom stylizacyjnym. Nie są tak lśniące, jak włosy niskoporowate i tak suche, jak włosy wysokoporowate. Szybko łapią wilgoć z powietrza, mogą się puszyć i elektryzować.
·Włosy wysokoporowate to włosy suche i zniszczone zabiegami stylizacyjnymi, takimi jak farbowanie, rozjaśnianie, czy prostowanie. Najczęściej są to włosy falowane i kręcone, puszące się i trudne w pielęgnacji. Szybko ulegają zniszczeniu, łatwo je obciążyć nadmiarem kosmetyków.

OLEJ LNIANY

image

OLEJ KONOPNY

image

OLEJ Z CZARNUSZKI

image

OLEJ RZEPAKOWY

image

OLEJ KOKOSOWY

image

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

W razie jakichkolwiek pytań chętnie odpowiemy.