Zaloguj się / Utwórz konto
515 277 717

Jesteśmy rodzinnym gospodarstwem rolnym specjalizującym się w tłoczeniu oleju na zimno z własnych upraw. Proces produkcji nadzorujemy od momentu zasiewu poprzez uprawę, zbiór, magazynowanie nasion, tłoczenie, butelkowanie i przechowywanie do momentu sprzedaży. Nasze gospodarstwo znajduje się w Wielkim Rychnowie 20 km od Torunia w gminie Kowalewo Pomorskie. Jest to część historycznego regionu – Ziemi Chełmińskiej. Swymi działaniami nawiązujemy do tradycji kultywowanej na tym terenie przed dziesiątkami lat. W okresie międzywojennym w Rychnowie znajdowała się nieduża olejarnia, zwana olewnią. Olej tłoczono z rzepaku, lnu, gorczycy, maku, rypsu, słonecznika i łopuchy. Obecnie z naszego gospodarstwie pozyskujemy olej lniany, olej rzepakowy, olej makowy, olej rydzowy, olej gorczycowy, olej konopny oraz olej z czarnuszki.

Oleje nierafinowane od producenta rolnego

Oleje tłoczymy w ściśle określonym zakresie temperaturowym- poniżej 35 stopni Celsjusza. Na ten cel z własnych upraw pozyskujemy wysokiej jakości, wyselekcjonowane, zdrowe i pełne nasiona bez roztoczy, pleśni i mykotoksyn. Nasze uprawy dojrzewają w sposób naturalny. Oznacza to, że w gospodarstwie NIE stosujemy chemicznych środków dosuszających uprawy (glifosat, dikwat itp.). W przypadku większości upraw oleistych w ogóle nie stosujemy środków ochrony roślin, a część naszych upraw została objęta rolnictwem ekologicznym.

Oleje tłoczymy zawsze „na świeżo” co kilka dni w ilościach proporcjonalnych do zapotrzebowania. Szczególną uwagę zwracamy na zachowanie ciągu chłodniczego podczas przechowywania. Oleje nie są rafinowane ani filtrowane, ulegają jedynie naturalnemu procesowi osadzania- sedymentacji. Tak przeprowadzony proces produkcji oleju nie wpływa negatywnie na jego właściwości biochemiczne i pozwala pozyskać go w formie niezmienionej, czyli w takiej w jakiej naturalnie zalega w komórkach roślinnych. W rezultacie niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) takie jak kwasy omega-3, omega-6, omega-9 zachowują swoje naturalne struktury i właściwości biologiczne. Ponadto uzyskane w ten sposób oleje charakteryzują się bogactwem dodatkowych składników o właściwościach prozdrowotnych takich jak: witaminy, sterole, alkaloidy, saponiny, przeciwutleniacze, garbniki i in.

Nasze oleje tłoczone na zimno często zachwycają swym „zadziwiająco dobrym” smakiem jury konkursów organizowanych podczas imprez promujących naturalną i zdrową żywność. Wysoką jakość naszych produktów potwierdza uczestnictwo w krajowych systemach jakości żywności takich jak: „Dziedzictwo Kulinarne” oraz „Jakość Tradycja”. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i wypróbowania produktów z naszego gospodarstwa.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
OPINIE

Co o nas mówią

image

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

W razie jakichkolwiek pytań chętnie odpowiemy.