W dzisiejszych czasach niezwykle ceni się produkty naturalne. Poszukujemy rozwiązań, które gwarantują wysoką jakość i stworzone są z pasji. Oleje tłoczone na zimno prosto od producenta doskonale wpisują się w potrzeby współczesnego konsumenta. Ich właściwości prozdrowotne chwalą sobie osoby w każdym wieku. Naturalne oleje są bogactwem cennych kwasów omega-3, omega-6 i omega-9, witamin, przeciwutleniaczy oraz takich związków jak sterole, saponiny czy alkaloidy. Są dowodem na to, że istnieją zdrowe produkty, które są przy tym wyjątkowo smaczne. Oleje tłoczone na zimno świetnie sprawdzają się jako dodatek do wielu dań, sosów czy sałatek. Abyś jednak mógł cieszyć się walorami smakowymi ulubionych olejów, muszą być one odpowiednio pozyskiwane. Najbardziej wartościowe są oleje pochodzące z własnych, polskich pól uprawnych. Pamiętaj przy tym, że produkcja oleju zaczyna się od momentu zasiewu nasion, a nie ich tłoczenia. O czym jeszcze powinieneś wiedzieć, by wybierać wyłącznie jakościowe produkty?

Oleje tłoczone na zimno – sprawdź oferty w naszym sklepie.

Naturalne oleje – o czym powinieneś wiedzieć?

Chociaż oleje są produktem powszechnie znanym, niewiele osób wie, które z nich są warte uwagi. Na rynku znajdziemy bowiem oleje tłoczone na zimno, na ciepło, nierafinowane i rafinowane. Każdy z wymienionych produktów będzie różnił się od siebie właściwościami, smakiem, a nawet wyglądem. Proces produkcji bardzo mocno wpływa na olej, dlatego tak ważne jest, by kupować wyłącznie od sprawdzonych gospodarstw. Jak w takim razie można zdefiniować ,,dobry olej”? Przede wszystkim powinien być doglądany już od momentu zasiewu nasion. W naszym gospodarstwie nadajemy glebie właściwą granulację oraz stosujemy najlepszy sprzęt, który pozwoli wyhodować najwyższej jakości rośliny oleiste. Warto przy tym wspomnieć, że uprawiamy wyłącznie odmiany nie-GMO o wysokich właściwościach fizykochemicznych. Następnie doglądamy upraw i pielęgnujemy rośliny, by zebrać je, gdy będą w pełni dojrzałe. Nie stosujemy żadnych chemicznych środków dosuszających, tylko cierpliwie czekamy na naturalny wzrost. Nawet po starannej selekcji nasion i czyszczeniu, wciąż sprawdzamy warunki magazynowania. Dopiero po przejściu tych wszystkich etapów przechodzimy do tłoczenia.

Więcej o procesie produkcji w naszym sklepie możesz przeczytać tutaj.

Producent olejów – wieloletnie doświadczenie

Czym wyróżniamy się jako producent oleju? Przede wszystkim wieloletnim doświadczeniem w uprawie roślin oleistych oraz przetwórstwie nasion. Rozumiemy, jak ważną rolę odgrywa staranność, dlatego tłocznie, z jakich korzystamy, są skonstruowane przez nas. W naszym gospodarstwie przywiązujemy ogromną wagę do jakości i tradycji. Właśnie dlatego dokładnie monitorujemy proces produkcji już od momentu zasiewu, poprzez uprawę, zbiór, magazynowanie, tłoczenie, aż w końcu – butelkowanie i przechowywanie do momentu sprzedaży. Nasze wieloletnie doświadczenie uwidacznia się ponadto w doskonałym smaku i właściwościach produktów powstałych w Wielkim Rychnowie. Oleje tłoczone na zimno, które pochodzą z naszych pól uprawnych są doskonałe dla całej rodziny. Każda buteleczka jest dowodem ogromu pracy, staranności, wiedzy oraz cierpliwości, jaką włożyliśmy w produkcję oleju. Mamy absolutną pewność, że nasze produkty przewyższą Twoje oczekiwania i na dobre zagoszczą w Twojej kuchni. W końcu jakość broni się sama.