Każdy z nas, kupując jakikolwiek produkt, zwraca uwagę na jego cenę. Oszczędność pieniędzy jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna, jednak decydując się na tańszy produkt, często nabywamy asortyment gorszej jakości. To samo dotyczy olejów, które ostatnio stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób przy wyborze kieruje się przede wszystkim ceną. Przez to polskie domy pełne są tradycyjnych olejów rafinowanych, które nie posiadają ani wartości odżywczych, ani walorów smakowych. W tym przypadku lepiej kierować się jakością, a nie ceną. Jak w takim razie znaleźć wysokiej jakości surowiec? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Najważniejsze jest to, aby olej miał pewne pochodzenie ze sprawdzonego źródła. Warto wybierać produkty pochodzące od rodzimych rolników, którzy pozyskują je z polskich nasion. Surowiec najwyższej jakości, wytwarzany w małej manufakturze i małymi partiami będzie miał swoją cenę, jednak zdecydowanie warto ją ponieść. Taki olej odwdzięczy się doskonałym smakiem oraz mnóstwem właściwości.

Oleje pochodzące z własnych upraw pozytywnie wpływają na zdrowie i urodę. Mogą zastąpić dotychczas stosowane kosmetyki oraz suplementy diety, które jak wiadomo cieszą się wątpliwą opinią. Oleje tłoczone na zimno zapewniają realne rezultaty dzięki obecności kwasów omega-3, omega-6, omega-9, steroli, przeciwutleniaczy z grupy tokoferoli i witamin takich jak A i K. Wyższa cena zwraca się w postaci licznych korzyści, jakie zyskuje organizm każdego, kto stosuje oleje od producenta rolnego.

Zobacz również oleje tłoczone na zimno w naszym sklepie.

100% naturalne oleje zimnotłoczone

Naturalne oleje zimnotłoczone to skarbnica składników odżywczych. Producenci rolni dbają o to, by pola uprawne, na których dojrzewają rośliny oleiste, miały optymalne warunki wodno-powietrzne. Nie stosują żadnych środków dosuszających, które przyspieszyłyby plony. Dzięki dbałości o takie detale, powstały olej jest prawdziwym płynnym złotem. Wysokiej jakości surowce nie są poddawane procesowi rafinacji czy filtracji oraz nie dodaje się do nich żadnych konserwantów. To produkty wolne od jakiejkolwiek chemii i innych szkodliwych substancji.

Szukasz innych naturalnych produktów? Sprawdź tutaj ofertę naszych partnerów.

W naszym gospodarstwie tłoczymy oleje wyłącznie w temperaturze poniżej 35 stopni Celsujsza. Dzięki temu pozostają one w niezmienionej formie. Odpowiednio przechowujemy nasiona, aby uzyskać świeży i smaczny produkt. Nasze oleje możesz wykorzystać w kuchni. Niektóre z nich przeznaczone są do spożywania na zimno, zaś innych można z powodzeniem używać do smażenia czy pieczenia. Korzystamy z polskich nasion pochodzących z naszych własnych pól uprawnych. W zależności od oleju, jaki wybierzesz, możesz obniżyć poziom swojego cholesterolu, zapobiec rozwojowi chorób nowotworowych, wspomóc pracę mózgu oraz przyspieszyć metabolizm. Całkowicie naturalne oleje zimnotłoczone działają jak lekarstwa, pozwalające uregulować ciśnienie krwi czy poziom glukozy. Można używać ich również w celu poprawy stanu swoich włosów, skóry i paznokci. To jeden produkt, który w uniwersalny sposób działa na cały organizm.