Oleje nierafinowane znane są ze swojego zbawiennego działania na organizm. Jednak do innych właściwości tych naturalnych surowców należy pozytywny wpływ na kondycję skóry i włosów. Oleje nierafinowane kosmetyczne mogą okazać się doskonałą alternatywą dla tradycyjnych kosmetyków, które niestety nie zawsze mają dobry skład. Dzięki zawartości witamin takich jak A czy E, skóra staje się wygładzona, bardziej napięta i elastyczna. Ponadto oleje posiadają właściwości nawilżające, więc doskonale odżywiają nawet naprawdę suchą i zmęczoną skórę. Co najlepsze, nadają się do każdego typu cery. Aby jednak przynosiły naprawdę wyraźne rezultaty, powinny być stosowane w odpowiedni sposób. Aplikację oleju zawsze musi poprzedzać dokładne oczyszczanie. Demakijaż jest pierwszym, a zarazem niezbędnym elementem rutyny. Bardzo ważne jest również umycie twarzy – nie samą wodą, a naturalnym kosmetykiem myjącym. Co ciekawe, niektórzy również do oczyszczania używają olejów nierafinowanych, ponieważ wiele z nich zawiera substancje bakteriobójcze i antyoksydacyjne. Po przeprowadzeniu odpowiedniej pielęgnacji można nałożyć na skórę wybrany olej. Może to być na przykład olej konopny, z czarnuszki czy lniany.

Jak czarnuszka może Ci pomóc z utrzymaniu pięknej skóry i włosów? Sprawdź tutaj.

W przypadku silnie działających olejów, należy stosować je w połączeniu z innym olejem lub produktem pochodzenia naturalnego. Jednak najważniejsze jest to, by oleje kosmetyczne były nierafinowane. Wtedy mogą pomóc nam pozbyć się trądziku, wyraźnie odmłodzić lub wyrównać koloryt skóry.

Oleje nierafinowane do włosów

Nasze włosy codziennie narażone są na działanie czynników zewnętrznych. Aby je chronić, warto włączyć do codziennej pielęgnacji oleje nierafinowane. Olejowanie jest bardzo popularną metodą nawilżania kosmyków. Wysokiej jakości surowce potrafią scalić rozdwojone końcówki, wygładzić włosy, odżywić je i sprawić, by stały się bardziej lśniące. Wystarczy tak naprawdę raz na jakiś czas nałożyć olej nierafinowany na włosy. Jednak przed wykonaniem tej czynności warto zaaplikować hydrolat lub humektantową odżywkę, tak by właściwie przygotować kosmyki na przyjęcie porcji substancji odżywczych zawartych w oleju. Po nałożeniu olejku dobrym pomysłem okaże się zawinięcie włosów w turban. Ich łuski otworzą się i będą bardziej podatne na działanie surowca. Dobierz olej odpowiedni do porowatości włosów, by cieszyć się jeszcze lepszymi efektami.

Zobacz oferty olejów tłoczonych na zimno w naszym sklepie.

Jeśli Twoim problemem są cienkie włosy, stosuj oleje nierafinowane na skórę głowy. Na przykład olej z czarnuszki pobudza cebulki, dzięki czemu kosmyki szybciej rosną i stają się gęstsze. Pamiętaj tylko, że stosowany olej musi być wysokiej jakości. Tylko wtedy będzie posiadał właściwości, które pozwolą Ci kompleksowo zadbać o urodę. Na szczęście w naszym gospodarstwie znajdziesz wysokiej klasy oleje nierafinowane, które pochodzą z własnych upraw. Dzięki temu, że rosną na odpowiedniej glebie i nie są faszerowane środkami chemicznymi, są w pełni naturalne i stanowią bogate źródło wielu dobroczynnych składników.