Każdy z nas szuka leku, który pomoże pozbyć się uciążliwych dolegliwości. Wysokie ciśnienie, cukrzyca czy bóle stawów, to coś, z czym obecnie mierzy się na co dzień mnóstwo osób. Czasami najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w naturalne preparaty. Chociaż przyjmowanie surowców nie może zastąpić wizyty u lekarza, w wielu przypadkach potrafi rozwiązać niektóre problemy zdrowotne. Zwłaszcza oleje należą do grupy naturalnych lekarstw, których skuteczność potwierdzają liczne badania.

Ktoś, kto słysząc słowo ,,olej”, od razu ma przed oczami olej rzepakowy, który znajduje się praktycznie w każdej kuchni, może zastanawiać się, w jaki sposób produkty tego typu mogą okazać się korzystne dla zdrowia. Wszędzie raczej mówi się, że należy unikać tłuszczów, jeśli chcemy zachować szczupłą sylwetkę i zdrowy organizm. Jednak oleje, które leczą, to przede wszystkim te nierafinowane i niefiltrowane. Tego typu produktów nie znajdziesz na sklepowej półce. To najwyższej jakości surowce, które posiadają mnóstwo właściwości. Przyjrzeć należy się również procesowi tłoczenia. Doświadczony producent będzie tłoczył oleje na zimno. Tylko wtedy nie stracą one swojego wyjątkowego smaku, aromatu oraz substancji odżywczych. Optymalna temperatura to poniżej 35 stopni Celsjusza. Producent rolny powinien pozyskiwać oleje ze starannie wyselekcjonowanych nasion z własnych upraw. Gleba musi być wolna od metali ciężkich, a rośliny oleiste hodowane bez użycia sztucznych substancji dosuszających. Najlepiej jest korzystać z dobrodziejstw matki natury, która zdecydowanie wie, co robi.

Zobacz oleje tłoczone na zimno w naszym sklepie.

Sprawdź wyjątkowe właściwości zdrowotne olejów

Na rynku dostępnych jest wiele olejów posiadających właściwości lecznicze. Do najbardziej prozdrowotnych surowców zaliczany jest olej lniany, z czarnuszki, rydzowy oraz z konopi. Jeśli zastanawiasz się, co tego typu produkty mogą zdziałać dla Twojego organizmu, zaraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości! Oleje tłoczone na zimno i nierafinowane przede wszystkim zawierają cenne kwasy omega-3 i omega-6, które to pozytywnie wpływają na pracę mózgu. Niektóre z nich wspomagają koncentrację oraz pamięć, dlatego są polecane szczególnie dla osób, które studiują lub pracują umysłowo. Do tego większość olejów obniża poziom złego cholesterolu, wyrównuje ciśnienie krwi oraz dba o prawidłowy poziom glukozy. Olej lniany troszczy się także o zdrowie psychiczne, dlatego jest wykorzystywany podczas terapii osób z depresją i stanami lękowymi. Z kolei olej konopny uspokaja, a także doskonale wpływa na cerę oraz włosy. Każdy z nich ma mnóstwo walorów – nie tylko smakowych, ale przede wszystkim leczniczych.

Jeśli interesują Cię oleje, które leczą, skorzystaj z oferty polskiego producenta wytwarzającego produkty z własnych upraw. Zachęcamy Cię do skosztowania naszych olejów, które są owocem pasji, ciężkiej pracy i doświadczenia. Oleje Wielkie Rychnowo to miejsce, w którym dba się nie tylko o jakość samych olejów, ale także nasion. Warunki, w jakich dorastają rośliny oleiste są optymalne, co pozwala nam uzyskać produkt doskonały pod każdym względem. Spróbuj sam!

Chcesz wiedzieć więcej? Poznaj historię tłoczenia oleju.