Chociaż drogerie pękają w szwach od coraz to nowszych produktów do ciała i włosów, wciąż trudno jest znaleźć naprawdę dobry kosmetyk. Z tego względu rosnącą popularnością cieszą się naturalne preparaty. Wracamy do korzeni i stawiamy na to, co niegdyś stosowały nasze mamy i babcie. Dotyczy to zarówno dbania o siebie od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Kluczowe znaczenie ma oczywiście zbilansowana dieta, pełna warzyw i owoców. Niezbędne witaminy i minerały zawarte są także w rybach i olejach, które również należy włączyć do swojego jadłospisu. Warto przyjrzeć się szczególnie olejom, ponieważ to właśnie one zaliczane są do grona najbardziej prozdrowotnych surowców. Wśród nich króluje między innymi olej rzepakowy, ale na uwagę zasługują również mniej znane oleje. Olej z gorczycy to prawdziwy dowód na to, że produkty, o których mało się mówi, świadczą same za siebie.

Olej gorczycowy (zwany też musztardowym) jest surowcem, który jest bogatym źródłem kwasów omega-9. W ponad 90% składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych, co czyni go wyjątkowym surowcem. Potwierdza to również fakt, że zawiera rzadko spotykany kwas eikozenowy i nerwonowy. Dzięki obecności wielonienasyconych kwasów omega-3 i omega-6, olej z gorczycy można śmiało nazwać leczniczym. Obecność witamin E, K i A pozytywnie wpływa nie tylko na zdrowie, ale także na urodę. Olej ten pomaga bowiem w utrzymaniu zdrowej i gładkiej skóry. Posiada właściwości nawilżające i zmiękczające. Pozwala również odżywić włosy i pozbyć się łupieżu. Hamuje wypadanie kosmyków, a także przywraca im miękkość i gładkość.

Zobacz tutaj jak powstają nasze oleje.

Naturalny kosmetyk – olej gorczycowy

Olej z gorczycy to jeden z surowców, które najlepiej wpływają na urodę, dlatego też przez wielu nazywany jest naturalnym kosmetykiem. Świetnie sprawdzi się u osób z cerą dojrzałą lub trądzikową. Olej ten niweluje zmarszczki, wyrównuje koloryt skóry oraz wspiera w walce z trądzikiem. Właściwości te zawdzięcza przede wszystkim witaminom, ale także innym prozdrowotnym minerałom. Z powodzeniem może zastąpić dotychczas stosowane kosmetyki.

Aby olej gorczycowy przynosił opisane wyżej rezultaty, musi pochodzić od sprawdzonego sprzedawcy. W naszym gospodarstwie znajdziesz olej z gorczycy prosto od producenta rolnego, który pozyskiwany jest z własnych pól uprawnych. Nadzorujemy produkcję już od momentu zasiewu oraz dbamy o to, by wszystkie procesy przeprowadzane były w możliwie najbardziej ekologiczny sposób. Co bardzo istotne, tłoczymy olej wyłącznie na zimno, dzięki czemu zachowuje wszystkie swoje właściwości. Produkt nie jest również rafinowany ani filtrowany. To w 100% naturalny olej, którego możesz używać zarówno na zimno, jak i do gotowania czy pieczenia najróżniejszych potraw.

Olej gorczycowy od producenta rolnego znajdziesz tutaj.

Naturalny kosmetyk, jakim jest olej gorczycowy, można stosować bezpośrednio na skórę, jednak z uwagi na silne działanie – wyłącznie w towarzystwie innego oleju bazowego. Wcieranie produktu w skórę głowy pobudzi cebulki i przyspieszy porost włosów. Warto włączyć olej gorczycowy do codziennej pielęgnacji, by zaobserwować wyraźne efekty i poprawić swoje zdrowie.