Nie od dziś wiadomo, że natura oferuje najlepsze lekarstwa na wiele dolegliwości. Doskonale wiedziały o tym nasze babcie, które miały sprawdzone receptury na każde schorzenie. Na szczęście moda na stosowanie naturalnych rozwiązań powróciła do łask. Konsumenci chętniej wybierają naturalne produkty. Nie bez powodu więc oleje zyskały taką popularność. Do wyboru mamy mnóstwo olejów powstałych z najróżniejszych surowców, które odpowiadają za ich lecznicze działanie. Który z nich warto wybrać na bolące stawy?

Z wiekiem dolegliwości układu kostno-stawowego pogłębiają się. Najbardziej narażone na choroby stawów są osoby, które nie dbają o zdrową dietę i utrzymanie prawidłowej masy ciała. Poza tym z czasem kondycja chrząstki stawowej, odpowiedzialnej za ochronę powierzchni główki kości przed tarciem, pogarsza się. Przyda się dodatkowa pomoc. Najlepszym wyborem powinien okazać się olej z gorczycy na stawy.

Olej gorczycowy w naszym sklepie. Zobacz tutaj.

Olej gorczycowy – co zawiera?

Olej z gorczycy jest dobry dla naszych stawów nie bez powodu. Produkt zawiera mnóstwo dobroczynnych właściwości. Za jego działanie odpowiada między innymi duża zawartość witamin K, A oraz E. Poza tym olej gorczycowy jest źródłem rzadko spotykanego kwasu eikozenowego i nerwonowego. Do tego w ponad 90% składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych i ma doskonały stosunek kwasu omega-6 do omega-3. Dzięki temu nie tylko pomaga na stawy, ale również na inne nieprzyjemne dolegliwości. Olej z gorczycy jest bowiem znany ze zbawiennego wpływu na skórę. Może redukować stany zapalne, wspierać leczenie grzybicy, trądziku czy łupieżu. Dodatkowo pozytywnie wpływa na układ krążenia i wspiera pracę serca. Wspomaga metabolizm i może być pomocny przy leczeniu chorób dziąseł. Produkt ma mnóstwo zastosowań, które sprawiają, że tak chętnie wybierany jest przez Polaków. Podobnie jak nasiona gorczycy, również olej doskonale sprawdza się do stosowania na stawy.

Olej z gorczycy na stawy – jak stosować?

Nasiona gorczycy stosuje się na bolesne miejsca poprzez okłady. Należy przykładać je 2 razy dziennie na około 10 minut, stopniowo zwiększając ten czas do 30 minut. Zwolennicy medycyny alternatywnej są zdania, że takie okłady mogą skutecznie łagodzić ból stawów. Podobnych efektów możemy spodziewać się, stosując olej z gorczycy na stawy. Pomoże on przy reumatoidalnym zapaleniu stawów, jednak powinien być używany z umiarem. To niezwykle silny produkt. Okłady należy przykładać tylko do miejsc, w których odczuwalny jest ból.

Zobacz także jak stosować olej z gorczycy na twarz.

Warto przy tym pamiętać, że olej z gorczycy przyniesie korzyści naszym stawom, tylko jeśli będzie pochodził ze sprawdzonego źródła. Aby surowiec nie stracił swoich właściwości, powinien przejść odpowiedni proces obróbki. Najlepiej, gdy olej będzie tłoczony na zimno. Dobry produkt będzie nierafinowany i niefiltrowany. Czym naturalniej, tym lepiej. Wiedzą o tym doświadczeni producenci, dlatego oferują oleje, które przede wszystkim bazują na uzdrawiającej mocy nasion gorczycy. Nie dodają konserwantów czy innych środków chemicznych. Dzięki temu olej z gorczycy jest skuteczny na choroby stawów.