Wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego stosowana pielęgnacja nie wpływa korzystnie na ich urodę. Winowajcą często jest znajdujący się w składzie alkohol, który ma działanie wysuszające. Różnego rodzaju substancje chemiczne także mogą stanowić zagrożenie dla dobrej kondycji skóry i włosów. Nasuwa się z tego wniosek: lepiej wybierać naturalne kosmetyki o prostym i przejrzystym składzie.

Olej makowy kosmetyczny jest produktem, który świetnie sprawdzi się do codziennej pielęgnacji. Dlaczego? Ponieważ zawiera:

 • optymalny stosunek kwasów omega-6 do omega-3
 • nienasycone kwasy tłuszczowe
 • sterole
 • przeciwutleniacze z grupy tokoferoli (witamina E)
 • witaminy K i A.

Witamina E nazywana jest ,,witaminą młodości”. Oczywiście nie bez powodu. To przeciwutleniacz neutralizujący wolne rodniki, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek. Dzięki właściwościom natłuszczającym dba o to, aby skóra była odpowiednio nawilżona. To z kolei pozwala utrzymać jej naturalną elastyczność i gładkość. Olej makowy kosmetyczny odżywi skórę i sprawi, że zachowa młodość na dłużej. Ponadto pomoże pozbyć się zaskórników. Dzięki temu, że jest delikatny, nadaje się do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt.

A jakie korzyści wynikają ze stosowania oleju makowego na włosy? Kosmyki staną się przede wszystkim:

 • nawilżone
 • gładkie
 • sypkie
 • zregenerowane.

Zobacz również olej makowy w naszym sklepie.

Kosmetyczny olej makowy – jak stosować?

Kosmetyczny olej makowy można stosować:

 • bezpośrednio na skórę i włosy
 • dodając do kremów, masek i odżywek
 • włączając go do swojej diety.

Ze względu na dużą ilość składników odżywczych, olej makowy będzie doskonałym uzupełnieniem jadłospisu. Wzbogaci dietę o cenne substancje, które pozytywnie wpłyną na urodę od wewnątrz.

Sprawdź tutaj inne zastosowania oleju makowego!

Jeśli jednak chcesz uzyskać jak najlepsze efekty, stosuj kosmetyczny olej makowy bezpośrednio na skórę i włosy. Oleju używa się w celu oczyszczenia cery, nakładając go zaraz po zmyciu makijażu. Można też dodać produkt do ulubionego balsamu czy kremu, lub zrobić własny kosmetyk DIY. To samo dotyczy stosowania na włosy. Najlepszym sposobem, by odżywić kosmyki, jest wykorzystanie oleju makowego podczas procesu olejowania.

Stosowanie kosmetycznego oleju makowego przyniesie największe korzyści, gdy produkt będzie pochodził z zaufanego źródła. Rolnicy, którzy dbają o rośliny oleiste i monitorują ich wzrost od zasiewu, oferują najwyższej jakości oleje. Właściwa obróbka surowca pozwoli zachować lecznicze właściwości produktu. Wyłącznie olej makowy tłoczony na zimno i nierafinowany przyniesie korzyści dla zdrowia i urody. Optymalna temperatura tłoczenia to poniżej 35°C.

To niezwykle ważne, by wybrany olej był jak najbardziej naturalny. Wysokiej jakości produkt będzie podlegał tylko naturalnemu procesowi opadania, czyli sedymentacji. Filtracja czy rafinacja zmniejszą jego skuteczność, redukując cenne składniki odżywcze. Na szczęście w naszym gospodarstwie znajdziesz oleje, które występują w pierwotnej formie, czyli takiej, jaka naturalnie znajduje się w komórkach roślinnych.