W dzisiejszych czasach mnóstwo osób szuka suplementu, który działa wielowymiarowo. Cenimy sobie uniwersalne rozwiązania, zapewniające wiele rezultatów jednocześnie. Zamiast inwestować w środki farmaceutyczne, lepiej zdecydować się na naturalne lekarstwa. Warto powrócić do korzeni i skorzystać z dobrodziejstw, jakie przygotowała dla nas matka natura. Olej lniany pochodzący prosto od rolnika to prawdziwe błogosławieństwo dla naszego zdrowia. Surowiec ten w ponad 90% składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ma on największe stężenie omega-3 oraz najwyższy stosunek omega-3 do omega-6. Do tego zawiera sterole, substancje fenolowe i przeciwutleniacze z grupy tokoferoli, co czyni go substancją leczniczą.

Olej lniany ma niską temperaturę dymienia, dlatego należy go spożywać na zimno. Niektórzy dawkują go tak jak suplement – na czczo. Jednak produkt ten doskonale sprawdzi się także jako dodatek różnych potraw, między innymi do kasz, sosów, ziemniaków, sałatek czy serów. Olej lniany tłoczony na zimno pochodzący z naszego gospodarstwa ma delikatny smak, bez gorzkiego posmaku. Taki efekt uzyskujemy dzięki dbałości o szczegóły. Nadzorujemy proces produkcji już od momentu zasiewu poprzez doglądanie gleby oraz dokładną selekcję nasion. Olej lniany dostępny w naszym sklepie pochodzi z własnych upraw, gdzie rosną polskie tradycyjne odmiany lnu o wysokiej zawartości kwasów omega-3 (odmiany wysokolinolenowe). Ponieważ len jest rośliną wymagającą czystych gleb, które nie są skażone metalami ciężkimi, dbamy o to, by nasze uprawy były wolne od tego typu pierwiastków. W efekcie uzyskujemy naturalny olej charakteryzujący się najwyższą jakością.

Warto również zwrócić uwagę na olej lniany w naszym sklepie.

Olej lniany – na co wpływa?

Olej lniany wykazuje wiele dobroczynnych właściwości. Przede wszystkim obniża poziom złego cholesterolu, co udowadnia szereg badań. Ponadto zwiększa zawartość dobrego cholesterolu oraz poprawia elastyczność żył. W efekcie zmniejsza ryzyko zawału lub udaru. Do tego obniża ciśnienie krwi, reguluje poziom glukozy, a także w niektórych przypadkach może hamować rozwój komórek nowotworowych. Olej lniany tłoczony na zimno z własnych upraw łagodzi reakcje zapalne, alergie oraz nieprzyjemne objawy menopauzy. Często stosuje się go także w terapii schizofrenii, depresji, stanów lękowych i ADHD. Naukowcy potwierdzają, że to skuteczne lekarstwo, które warto włączyć do swojej diety. Dotyczy to nie tylko tego oleju, ale również innych surowców nierafinowanych.

Więcej na temat właściwości innych olejów dostępnych w naszym sklepie przeczytasz tutaj.

Dzięki temu, że olej lniany oraz inne oleje wytwarzane w naszym gospodarstwie nie są rafinowane, zachowują swoją pierwotną formę – całkowicie naturalną. To sprawia, że spożywając je dostarczasz organizmowi mnóstwo witamin. Tłoczenie w niskich temperaturach także pozytywnie oddziałuje na właściwości produktu. Warto jednak pamiętać, że olej lniany jest bardzo podatny na psucie. Należy go spożyć maksymalnie do sześciu tygodni po otwarciu i przechowywać w chłodnym miejscu. Krótka data ważności wynika z braku konserwantów i chemicznych substancji przedłużających świeżość. Jednak wysoka jakość oleju lnianego i jego wyjątkowy smak są zdecydowanie tego warte.