W dzisiejszych czasach zakupy stały się niezwykle proste. Dostęp do internetu daje mnóstwo możliwości – możemy bez trudu zamówić produkt ze sklepu znajdującego się na drugim końcu świata. Dzięki temu zyskujemy unikalne artykuły, których normalnie nie otrzymalibyśmy na rodzimym rynku. Dotyczy to także naturalnych produktów prosto od rolnika. Nawet w wielkim mieście mamy dostęp do najwyższej jakości, ekologicznych towarów. Coraz więcej producentów rolnych poszerza działalność. Sklepy online oferują naturalne kosmetyki, suplementy diety, jak również oleje, których nie sposób dostać w zwykłych supermarketach.

Olej lniany dostępny w sklepie internetowym to prosty sposób na wzbogacenie swojej diety o cenne kwasy omega-3 i omega-6 oraz witaminy, sterole i substancje fenolowe. Można stosować go profilaktycznie, jak również w leczeniu wielu schorzeń. Odkryto, że jest szczególnie pomocny przy różnego rodzaju zaburzeniach psychicznych, takich jak depresja czy stany lękowe. Do tego wspiera w terapii dzieci z ADHD. Wielu ekspertów potwierdza pozytywny wpływ oleju lnianego na gospodarkę hormonalną. Jest pomocny przy bólach miesiączkowych i łagodzi symptomy menopauzy. Dba również o prawidłowy poziom glukozy we krwi oraz obniża cholesterol. Co ważne, posiada delikatny smak, dzięki czemu wzbogaca walory różnych potraw, więc spożywa się go z przyjemnością. Należy jednak wybrać olej lniany ze sklepu internetowego, który oferuje produkt w formie surowca – nierafinowany i zimnotłoczony. Dlaczego to takie ważne?

Olej lniany – sprawdź nasze oferty.

Olej lniany zimnotłoczony i nierafinowany

Decydując się na zakup oleju lnianego, zawsze musisz upewnić się, że produkt został wytłoczony w niskiej temperaturze. Okazuje się bowiem, że tłoczenie w wysokich temperaturach ograbia z właściwości odżywczych, witamin oraz minerałów, przez co olej przestaje mieć tak dobry wpływ na organizm. Traci również swój niepowtarzalny smak, w wyniku czego otrzymujemy mało wyrazisty produkt. Bardzo ważne jest to, by surowiec nie był rafinowany ani filtrowany. Dzięki temu zachowa swoją pierwotną formę, a co za tym idzie – bogactwo wartości odżywczych.

Najlepiej kupować olej wytworzony z brązowej i złotej odmiany lnu. To właśnie one charakteryzują się wysoką zawartością kwasów omega-3. Istotne znaczenie ma również to, by gleba nie zawierała żadnych metali ciężkich. Rolnicy nie powinni używać żadnych substancji dosuszających – najlepiej, gdy rośliny oleiste dojrzeją same. Dopiero wtedy uda się uzyskać najwyższej jakości produkt. Pamiętaj, że natura doskonale wie, co robi!

W naszym gospodarstwie wytwarzamy olej lniany z własnych upraw, dlatego też klienci chwalą go sobie za wyjątkowy smak. Jako producent rolny posiadamy duże doświadczenie, dlatego wybierając nasze oleje masz pewność, że otrzymujesz surowiec najwyższej jakości. Możesz zamówić te naturalne produkty w naszym sklepie internetowym – bez wychodzenia z domu. To prosty i wygodny sposób, by nabyć naturalny olej lniany, o wielu właściwościach leczniczych.

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat naszego asortymentu.