Len należy do grona roślin oleistych, które znane są nam od lat. Wykorzystuje się go w wielu gałęziach przemysłu – między innymi do wyrobu ubrań czy lin. Jego prozdrowotne właściwości są bardzo cenne, dlatego olej pozyskiwany z lnu staje się coraz popularniejszy. Jest najbogatszym źródłem kwasów omega-3, ponadto zawiera sterole, przeciwutleniacze z grupy tokoferoli (witaminę E), substancje fenolowe i inne wartości odżywcze. Dzięki zawartości tylu dobroczynnych składników, olej lniany może wiele zdziałać dla naszego organizmu. Jakie właściwości wykazuje? Przede wszystkim obniża poziom złego cholesterolu, zmniejsza ryzyko zawału oraz w niektórych przypadkach może hamować rozwój komórek nowotworowych. Produkt ten wspomaga pracę mózgu i równowagę hormonalną. Sprawdza się również w leczeniu ADHD u dzieci. Wiele osób stosuje go przy problemach trawiennych, lub by poprawić kondycję skóry. Olej lniany to bowiem świetny kosmetyk do codziennej pielęgnacji, ale i preparat pomocny przy łuszczycy, egzemie oraz trądziku. Olej lniany pochodzący prosto od producenta to błogosławieństwo dla Twojej cery oraz całego organizmu.

Sprawdź również olej lniany w naszym sklepie.

Olej lniany – jak powstaje?

Właściwości oleju lnianego niewątpliwie zachęcają do skorzystania z dobroczynnego działania tego surowca. Niestety – niektóre oleje wcale nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Dlaczego? Powodem może być niewłaściwy sposób pozyskiwania produktu. Olej lniany musi być tłoczony na zimno, najlepiej w temperaturze poniżej 35 stopni Celsjusza. Ważne też, by był nierafinowany i niefiltrowany. Produkt, który jest zachowany w pierwotnej formie, zapewnia najlepsze rezultaty. Podczas zasiewu nasion gleba musi być odpowiednio przygotowana, dlatego rolnik powinien nadać jej właściwą granulację i zapewnić optymalne warunki wodno-powietrzne. Rośliny muszą być doglądane i chronione przed grzybem i pleśnią. Kiedy ziemia wyda plon, zaraz po żniwach wykonuje się selekcję i czyszczenie nasion. Wyselekcjonowane nasiona trafiają do magazynu, gdzie producent musi zadbać o optymalny poziom wilgoci i ochronę przed gryzoniami. To bardzo ważny etap, ponieważ niewłaściwe przechowywanie negatywnie wpływa na jakość lnu. Len musi być magazynowany w temperaturze chłodniczej aż do momentu wytłoczenia. Cały proces powstawania jest niezwykle istotny dla smaku i właściwości oleju lnianego.

Więcej o procesie powstawania naszych olejów przeczytasz tutaj.

Olej lniany 100% naturalny

Olej lniany, który jest w 100% naturalny, to prawdziwa bomba dobroczynnych składników dla Twojego organizmu. Wbrew powszechnej opinii, nie spowoduje wzrostu tkanki tłuszczowej. Wręcz przeciwnie – naturalny olej lniany wspomaga odchudzanie. Surowiec ten przyspiesza metabolizm oraz oczyszcza wątrobę. Wystarczy profilaktycznie spożywać od 2 do 6 łyżek dziennie, by wyglądać i czuć się lepiej. Pamiętaj, że aby olej lniany faktycznie działał, musi być wysokolinolenowy, czyli o wysokiej koncentracji kwasów omega-3.W naszym sklepie internetowym znajdziesz wyłącznie produkty całkowicie naturalne. Mamy własne pola uprawne, na których rosną rośliny oleiste. To właśnie z nich powstają prozdrowotne produkty, które są dostępne na naszej stronie internetowej. Wyróżniamy się wieloletnim doświadczeniem i zamiłowaniem do tradycji. Cierpliwie czekamy aż rośliny dojrzeją, nie stosując przy tym wysuszających substancji. Wybierając nasze produkty masz pewność, że otrzymasz pełnowartościowe oleje, stworzone z pasją i dbałością o najmniejsze szczegóły.