Trądzik to problem, który dotyka obecnie mnóstwo osób. Nieestetyczne wypryski na twarzy mogą być powodem wielu kompleksów. W nadzwyczajnych przypadkach trądzik leczony jest specjalnymi antybiotykami. Dotknięci tym problemem stosują często ścisłą dietę, by ograniczyć ryzyko pojawiania się kolejnych zmian skórnych. Ich motywacja jest w pełni uzasadniona – w końcu po trądziku mogą zostać blizny, które trudno później zakryć. Na szczęście istnieją sposoby, które pomogły niektórym zminimalizować stan zapalny i poprawić wygląd cery. Czasami warto zdecydować się na naturalne rozwiązania, oczywiście po ewentualnej konsultacji z lekarzem. Ze swoich właściwości leczniczych znany jest olej lniany – produkt o wielu zastosowaniach. Stosowanie oleju lnianego to dobry sposób na złagodzenie niedoskonałości, antyoksydację i regenerację zmęczonej skóry. Aplikacja oleju lnianego od zewnątrz pomoże ponadto nawilżyć cerę, uelastycznić ją i zapobiec rogowaceniu. Surowiec ten jest bogaty w witaminę E, zwaną także ,,witaminą młodości”. To między innymi dzięki niej wykazuje działanie odmładzające i wygładzające. Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 są świetnym uzupełnieniem tej leczniczej formuły. A ponieważ nienasycone kwasy tłuszczowe stanowią aż 90% oleju lnianego, można uznać go za źródło tych prozdrowotnych substancji. Wraz z innymi składnikami, kwasy tłuszczowe tworzą uniwersalny produkt.

Warto zwrócić uwagę na olej lniany w naszym sklepie.

Olej lniany – efekty stosowania

Bardzo często powodem trądziku są zmiany hormonalne. Nie da się ukryć, że hormony mają wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale i wygląd. Z tego względu warto zastosować coś, co pomoże uregulować gospodarkę hormonalną. Olej lniany wykazuje takie działanie, dlatego zaleca się, by dodawać go do spożywanych potraw. Pomoże przy wielu problemach skórnych, na przykład przy wrażliwej skórze atopowej. Efekty stosowania można zauważyć naprawdę szybko. W widoczny sposób zmniejszy się nasilenie trądziku, co pozytywnie wpłynie ma ogólny wygląd twarzy.

Olej lniany można stosować od zewnątrz – samodzielnie lub w towarzystwie innych produktów. Dosyć popularne jest łączenie tego surowca z kwasem hialuronowym. Otrzymujemy wtedy nawilżającą bombę, która odżywi również głębokie warstwy skóry.
Niektórzy martwią się, że olej lniany spowoduje powstawanie zaskórników. Nic bardziej mylnego! Wysokiej jakości produkt nie niesie za sobą takiego ryzyka. Musi to być jednak olej lniany całkowicie naturalny, tłoczony na zimno, nierafinowany i niefiltrowany. Wtedy okaże się zbawieniem dla skóry. Najlepiej, gdy pochodzi z własnych upraw, na których dba się o optymalne warunki wodno-powietrzne. Wybierając taki produkt, zyskujesz doskonały kosmetyk – świetny do stosowania od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Ochroni on skórę przed zanieczyszczeniami i zagrożeniami czyhającymi w powietrzu. Z tego wielofunkcyjnego produktu skorzystają też włosy. Staną się bardziej miękkie i gładkie. Olej lniany to bez wątpienia jeden ze znamienitego grona olejów znajdujących zastosowanie w kosmetyce.

Tutaj przeczytasz więcej o olejach, które pozytywnie wpływają na urodę.