Poszukujesz sprawdzonego sposobu, by poprawić swoje zdrowie? Jeśli tak, to należysz do grona osób, którym zależy na swoim organizmie. Niestety – producenci suplementów diety często wykorzystują to, by sprzedać nieskuteczne preparaty, lub co gorsza – pełne chemii i szkodliwych substancji. Z tego względu lepiej zaufać tylko matce naturze, która przygotowała dla nas mnóstwo naturalnych leków na różne schorzenia. Jedną z roślin, która pozwala pozyskać prozdrowotny produkt, jest len. Len jest rośliną uprawną. To właśnie z niego powstaje olej lniany – jeden z najbardziej wartościowych olejów leczniczych na obecnym rynku. Zimnotłoczony i nierafinowany olej to lekarstwo na wiele schorzeń. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jest on niezwykle skuteczny przy terapii zaburzeń psychicznych. Produkt ten bowiem wspomaga profilaktykę i leczenie depresji, schizofrenii czy zaburzeń lękowych, a także jest zalecany do przyjmowania przez dzieci z ADHD. To jeden z nielicznych olejów, który tak dobrze wpływa na psychikę.

Poza tym olej lniany pomaga przy problemach hormonalnych. Łagodzi bóle miesiączkowe i zmniejsza dokuczliwość symptomów menopauzy. Podobnie jak inne wysokiej jakości oleje nierafinowane i zimnotłoczone, obniża poziom złego cholesterolu oraz reguluje ciśnienie krwi. To wszystko zawdzięcza wysokiej zawartości kwasów omega-3 i omega-6, substancjom fenolowym oraz przeciwutleniaczom z grupy tokoferoli. W jaki sposób jest pozyskiwany ten prozdrowotny produkt?

Sprawdź także oferty oleju lnianego w naszym sklepie.

Produkcja oleju lnianego

Proces produkcji oleju wcale nie zaczyna się w tłoczni. Chociaż wielu osobom tak się wydaje, w rzeczywistości produkcja oleju lnianego rozpoczyna się już od momentu zasiewu. Dobry producent wie, jak pozyskać najwyższej jakości surowiec. W naszym gospodarstwie dbamy o to, by gleba miała optymalne warunki wodno-powietrzne. Stosujemy taki system uprawy, by udało się uzyskać gęsty łan, który jest naturalnym wrogiem chwastów. Dzięki temu nie musimy stosować żadnych substancji chemicznych, które negatywnie wpłynęłyby na jakość. Przez cały ten czas monitorujemy wzrost roślin i odpowiednio je pielęgnujemy. Pomagają nam w tym pożyteczne owady, takie jak pszczoły. W ten sposób dochodzimy do żniw. Rośliny dojrzewają bez sztucznego dosuszania, dlatego zachowują wszystkie swoje właściwości. Dopiero w tym miejscu przechodzimy do tłoczenia. Tłoczymy wyłącznie w niskich temperaturach, aby olej lniany był bogaty w witaminy i substancje mineralne. Nie rafinujemy ani nie filtrujemy. Pozostawiamy produkt w pierwotnej, niezmienionej formie, więc moc dobrodziejstw prosto od matki natury trafia bezpośrednio na Twój stół.

Produkcja oleju lnianego wydaje się procesem trudnym i tak właśnie jest. Potrzeba dużej wiedzy i doświadczenia, by zyskać smaczny, a do tego pełny właściwości leczniczych produkt. Jednak w odpowiednich rękach, len może zmienić się w lek, który pomoże zapobiec wielu chorobom, a także pozbyć się doskwierających na co dzień dolegliwości.

Więcej o właściwościach oleju lnianego przeczytasz tutaj.