Olej konopny to produkt pełen wartości odżywczych. Nic w tym dziwnego – w końcu konopia z której jest wytwarzany, to jedyna roślina o 80-85% zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Optymalny stosunek kwasów omega-6 do omega-3 sprawia, że jest on niezwykle pożądanym surowcem. To zdecydowanie odróżnia go od popularnych ostatnio olejków CBD. Różnice widoczne są już na etapie pozyskiwania produktów. Olej konopny może być wytwarzany wyłącznie z nasion konopi. Z kolei olejki typu CBD pochodzą z liści i kwiatów tej rośliny na drodze destylacji lub ekstrakcji. Co ciekawe, najczęściej są rozpuszczane w oleju, który wcale nie musi być konopny. To właśnie stąd wynikają ich odmienne właściwości oraz działanie. Z uwagi na to, że konopie kojarzą się jednoznacznie z substancją psychoaktywną, niektórzy mogą mieć opory przed korzystaniem z oleju konopnego. Jednak surowiec ten nie wykazuje żadnego niepożądanego działania. Olej konopny jest całkowicie bezpieczny i zalecany do stosowania w przypadku wysokiego ciśnienia krwi, reumatyzmu, nowotworów (szczególnie raka jelita i prostaty), wahań hormonalnych, zaburzeń koncentracji i alergii. Swoje właściwości zawdzięcza przede wszystkim obecności kwasu gammalinolenowego GLA. To bardzo rzadko spotykany związek w królestwie roślin. Olej konopny zawiera również kwas stearydynowy oraz dokozaheksaenowy. To czyni go wyjątkowym, ponieważ kwas stearydynowy nie znajduje się praktycznie w żadnym produkcie spożywczym, mimo iż organizm potrzebuje go do prawidłowego funkcjonowania.

Olej konopny na twarz i włosy

Wspomniany powyżej kwas gammalinolenowy odpowiada nie tylko za właściwości prozdrowotne oleju konopnego, ale również sprawia, że jest niezwykle skuteczny w roli naturalnego produktu pielęgnacyjnego. Związek ten przypomina serum, które pozytywnie wpływa na kondycję skóry oraz włosów. Nic więc dziwnego, że olej konopny jest często dodawany do różnego rodzaju kosmetyków. Na bazie konopi wytwarzane są między innymi szampony i maski do włosów, maści, kremy, peelingi oraz pomadki do ust, a nawet olejki do masażu. Zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych sprawia, że olej konopny nadaje skórze elastyczność, a aminokwasy poprawiają produkcję kolagenu i odżywiają ją, dzięki czemu wygląda zdecydowanie młodziej.

Chcesz kupić naturalny olej konopny? Kliknij tutaj!

Na urodę pozytywnie wpłynie nie tylko stosowanie oleju konopnego od zewnątrz, ale również regularne spożywanie go. Włosy pełne blasku i gładka skóra to tylko ,,efekty uboczne” prowadzenia zdrowego trybu życia. Wysokiej jakości produkt wzbogaci organizm o witaminy A i E. Jednak takie rezultaty zapewnić może wyłącznie najwyższej jakości olej konopny tłoczony na zimno. W naszym gospodarstwie wytwarzamy tylko z nasion pochodzących z własnych upraw. Nie rafinujemy ani nie filtrujemy. Dzięki temu surowiec zachowuje swój delikatnie słodki smak, a także wszystkie właściwości. Stosując go możesz pozbyć się trądziku i zmarszczek oraz poprawić swoje zdrowie i ustrzec się wielu chorób. To jeden produkt, który zapewnia mnóstwo korzyści.