Musztarda to popularny dodatek do wielu dań. Chociaż większość osób wie, że wytwarza się ją z gorczycy, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele właściwości ma ta wyjątkowa roślina. To właśnie jej zawdzięczamy olej gorczycowy – prozdrowotny produkt o niebanalnym smaku i aromacie. Olej gorczycowy zawiera duże ilości kwasów tłuszczowych, takich jak omega-9, omega-6 i omega-3. Do tego jest źródłem rzadko spotykanego kwasu eikozenowego i nerwonowego. Jego lecznicze właściwości sprawiają, że pozytywnie wpływa na skórę, obniża ryzyko wystąpienia cukrzycy, reguluje poziom cholesterolu, a nawet może zapobiegać chorobom nowotworowym.

Co ciekawe, olej gorczycowy jest w hinduskiej kuchni równie często stosowany, co oliwa z oliwek u Greków. Nic w tym dziwnego, olej gorczycowy jest o tyle ,,wdzięcznym” produktem, że nadaje się do wielu potraw. Dzięki temu, że jego temperatura dymienia sięga ponad 185°C, z powodzeniem można używać go do pieczenia, smażenia i gotowania. Dodatkowo sprawdzi się do sałatek, kanapek, serów, kasz, ziemniaków oraz surowych warzyw. Jego charakterystyczny smak i aromat sprawią, że popularne dania zyskają zupełnie nowe walory smakowe, dzięki czemu na nowo je odkryjesz. Olej gorczycowy można również stosować bezpośrednio na skórę i włosy, aby poprawić ich kondycję i dogłębnie odżywić.

Sprawdź tutaj w jakich przepisach wykorzystywany jest olej.

Olej gorczycowy – cena

Każdy z nas stara się dbać o swój budżet, dlatego wybieramy produkty, które nie nadwyrężą go w dużym stopniu. Skoro olej gorczycowy wykazuje działanie na tak wielu polach, to ile właściwie kosztuje? Jego cena waha się w zależności od tego, jaką ma pojemność, skąd pochodzi oraz jak przebiegał proces jego produkcji. Logicznym wydaje się, że producenci, którzy stosują konserwanty, środki chemiczne i kupują surowce od dystrybutorów, będą mieli niższe ceny, niż rolnicy zajmujący się uprawą roślin oleistych samodzielnie. Jednak należy zadać sobie pytanie: lepiej zaoszczędzić kilka złotych i nie czerpać żadnych korzyści ze stosowania oleju gorczycowego, czy może wydać więcej i wzbogacić dietę o cenne wartości odżywcze? Odpowiedź wydaje się oczywista. Zawsze możesz również szukać producentów rolnych, którzy oferują interesujące promocje na swój asortyment.

Kliknij tutaj, by sprawdzić nasze aktualne promocje.

Wybierając olej gorczycowy musisz przede wszystkim patrzeć na jakość, a nie na cenę. W końcu nie ma sensu kupować produktu, który nie przyniesie żadnych efektów. Dzięki temu, że olej gorczycowy działa na tak wielu polach, może z powodzeniem zastąpić inne suplementy, a nawet kosmetyki. To alternatywa dla co najmniej kilku produktów, a przy tym zdrowa i naturalna. Patrząc w ten sposób, można dojść do wniosku, że wybór oleju gorczycowego pozwala zaoszczędzić pieniądze. Przy cenie kilkunastu-kilkudziesięciu złotych otrzymujemy mnóstwo właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych. Warto jednak pamiętać, by wybrany olej gorczycowy był:

  • tłoczony na zimno
  • nierafinowany
  • niefiltrowany.

Najlepsze efekty przyniesie olej gorczycowy, który będzie pochodził z polskich pól uprawnych, a proces jego produkcji będzie monitorowany już od momentu zasiewu.