Oleje należą do grona naturalnych produktów prozdrowotnych, które są niezwykle chętnie wybierane przez konsumentów. Nie powinno to nikogo dziwić, chociażby z uwagi na fakt, że posiadają mnóstwo właściwości, a przy tym przydają się w kuchni. Producenci oferują najróżniejsze oleje, które mają za zadanie pozytywnie wpłynąć na organizm i poprawić stan skóry oraz włosów. Ale jakie oleje sprawdzają się najlepiej? Okazuje się, że najważniejszy jest tutaj nie rodzaj wykorzystanych nasion, ale raczej sposób pozyskiwania. W zależności od metody, olej może posiadać więcej lub mniej właściwości. Różnić się będzie także jego smak i jakość. Najzdrowsze oleje to takie, które są tłoczone na zimno. Tłoczenie w wysokich temperaturach sprawia, że olej traci część swoich właściwości. Przez to jego spożywanie nie przynosi tak wielu korzyści. Za taki stan produktu końcowego odpowiada również poddawanie oleju procesowi rafinacji. Producenci robią to po to, by był neutralny w smaku i miał dłuższą datę ważności. Również filtracja służy uzyskiwaniu wymiernych korzyści przez producenta, ponieważ pozwala wyprodukować większą ilość oleju. Niestety to wszystko nie wpływa dobrze na jakość surowca. Przestaje on nadawać potrawom wyjątkowe walory smakowe, a także nie zawiera cennych witamin i składników odżywczych. Przez to jest mniej wartościowy dla zdrowia. Zupełnie inaczej jest w przypadku nierafinowanych olejów tłoczonych na zimno. Zachowują one swój charakterystyczny smak i wszystkie właściwości lecznicze.

Oleje tłoczone na zimno – sprawdź nasze oferty.

Po które oleje zimnotłoczone warto sięgnąć?

Zachodzi pytanie – które oleje zimnotłoczone są najbardziej warte uwagi? Można powiedzieć, że wszystkie są zdrowe, ale tylko pod warunkiem, że nie są rafinowane. Tak jak wcześniej zostało wspomniane, proces rafinacji negatywnie wpływa na jakość produktu, dlatego należy unikać olejów, które zostały mu poddane. Najrozsądniej jest sięgać po oleje od producentów, którzy tłoczą z wysokiej jakości surowca. Nasiona muszą być starannie wyselekcjonowane. Tutaj każdy szczegół ma znaczenie dla smaku i właściwości końcowego produktu. Z tego względu producent powinien doglądać roślin już od momentu wysiewu. Tylko wtedy mamy pewność, że olej jest naprawdę dobry jakościowo. Warto korzystać z asortymentu regionalnych producentów, którzy tłoczą małymi partiami na świeżo. Oleje Wielkie Rychnowo spełnia wszystkie te kryteria. Tworzymy z pasją i wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie, abyś mógł cieszyć się wysokiej jakości zimnotłoczonymi olejami.

Kliknij tutaj i sprawdź, gdzie możesz nas znaleźć.

Jeśli chodzi o konkretne oleje, po które warto sięgnąć, godne uwagi okażą się produkty wytwarzane z roślin występujących w Polsce. Nie trzeba szukać olejów z nasion o enigmatycznie brzmiących nazwach, pochodzących z dalekich zakątków świata. Tutaj w Polsce mamy rodzimych producentów, którzy oferują między innymi olej z czarnuszki, lnu, konopi i rydzowy. To właśnie tym olejom przypisuje się najwięcej właściwości. Sięgnij po nie, gdy potrzebujesz naturalnego suplementu o wielowymiarowym działaniu i wyjątkowym smaku.