W dzisiejszych czasach olej konopny jest niezwykle rozchwytywanym produktem. Nic w tym dziwnego – jego właściwości prozdrowotne mogą pomóc przy wielu dolegliwościach. Olej ten między innymi łagodzi objawy napięcia przedmiesiączkowego, wspomaga pracę wątroby oraz nerek, przeciwdziała chorobom naskórka, a także reguluje gospodarkę hormonalną. Z uwagi na tak dobroczynne działanie, coraz więcej osób interesuje się tym produktem.

Olej konopny najprościej znaleźć w sklepie ze zdrową żywnością. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy sklep oferuje towar w 100% naturalny. Olej, który nie jest odpowiednio pozyskiwany i przechowywany, może mieć zdecydowanie mniej właściwości oraz składników odżywczych. Skąd w takim razie wziąć wysokiej jakości olej konopny? Najlepiej z pewnego źródła, na przykład od producenta, który nadzoruje proces produkcji od momentu zasiewu. Pochodzenie nasion powinno być znane i podane do ogólnej wiadomości na stronie internetowej sklepu. Podczas wszystkich etapów prowadzących do wytłoczenia oleju, surowce muszą być wolne od pestycydów i zanieczyszczeń, takich jak chociażby metale ciężkie.

Poznaj oferty oleju konopnego w naszym sklepie.

Olej konopny – rodzaje

Kwestia pochodzenia oleju konopnego i znajomość procesów, jakie prowadzą do jego wytworzenia, ma niezwykle istotne znaczenie dla jakości końcowego produktu. Olej konopny może być przecież tłoczony na zimno i gorąco, jak również rafinowany lub nierafinowany. W wielu sklepach dostępne są jeszcze olejki typu CBD czy CBG. Wbrew powszechnej opinii, nie są one zastępczymi nazwami na olej konopny. To inne substancje, pozyskiwane z liści i kwiatów konopi na drodze destylacji lub ekstrakcji, które najczęściej są rozpuszczane w dowolnym oleju w określonym stężeniu (na przykład 10%). Z kolei olej konopny może powstać wyłącznie z nasion konopi.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz olej konopny nierafinowany, który tłoczymy małymi partiami ,,na świeżo” w temperaturze poniżej 35 stopni Celsjusza. Dlaczego właśnie tak? Ponieważ dzięki temu olej zachowuje swoją pierwotną, niezmienioną formę, która to obfituje w witaminy, wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz rzadko spotykany kwas tłuszczowy gamma-linolenowy GLA w najwyższym stężeniu. Szczycimy się naszym procesem produkcji, ponieważ monitorujemy go już od momentu zasiewu i korzystamy wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych ziaren pochodzących z naszych pól uprawnych. Doceniają to nie tylko klienci, ale również eksperci, którzy wielokrotnie wyróżnili nasze gospodarstwo.

Nasze nagrody i certyfikaty możesz sprawdzić tutaj.

O czym powinieneś wiedzieć kupując olej konopny?

Olej konopny może przynieść wiele korzyści Tobie, jak również Twoim bliskim. Jednak aby tak się stało, musisz zdecydować się wysokiej jakości produkt. Olej konopny powinien być świeży i pochodzić prosto od producenta rolnego. Tylko wtedy masz pewność, że jest całkowicie bezpieczny i wolny od różnego rodzaju szkodliwych substancji. Zaraz po tym, jak już kupisz taki produkt, pamiętaj o jego właściwym przechowywaniu. Olej konopny należy przechowywać w temperaturze poniżej 7 stopni Celsjusza, w szczelnie zamkniętej butelce. Po otwarciu trzeba spożyć go w przeciągu 2 miesięcy. Na szczęście zazwyczaj udaje się to bez problemu, ponieważ olej można dawkować samodzielnie na czczo oraz dodawać do posiłków. Oleje pochodzące z naszego gospodarstwa mają wielowymiarowy smak. Niektórzy określają go jako lekko orzechowy. Jeśli więc w Twojej kuchni brakuje urozmaicenia, postaw na ten produkt. Sałatki, sosy, kasze oraz warzywa zyskają większą głębię oraz zostaną wzbogacone między innymi o sterole, tokoferole i witaminę A.